30.03.2018

Olympijský festival Brno #sportujeme

Už jako malé mi curling připadal sympatický. Klouzání na ledě, připomínka zimní obdoby kroketu a petangu – “líných” letních sportů. A pak tu byl MeetSport, zimní olympiáda 2018 a s ní Olympijský festival na Výstavišti v Pavilonu Z v Brně. No, ale až tak úplně easy, jak jsme se původně domnívali, to nebylo.

Co k tomu potřebujete?

Jednoho krásného večera, svátek měl Petr (čtvrtek 22.2.2018), jsme se vydali omrknout co za zimní sporty na prvním olympijském festivalu v Brně objevíme. Jako vždy, Martin dorazil oproti zbytku týmu na čas. Je to tak trochu prokletí, protože když jste jeden vs. čtyři, už se to, že je v pořádku dorazit na čas ostatním hůř vysvětluje.

smeták, jedna papuče a kámen s držákem.

Do telefonu, když jsme mu s Olim oznamovali naše ještě delší spoždění než klasicky, zněl jeho hlas trochu zmrzle. Říkal, že vevnitř v pavilonu Z je, překvapivě, ještě větší zima než venku. Byla to za nás tedy rychlá akce. Obešli jsme skoky na lyžích před pavilonem, vyplnili kvíz o orientačním běhu, vyfotili se s Jágrem a vystáli si frontu na curling.

Slečna co nám vysvětlovala na ledové ploše co a jak s námi byla velice trpělivá. Jednou nohou se odražíte a na druhé, která stojí na ledě, máte papuči. To vše děláte v roznožce. Sice se to nezdá, ale je dost netriviální udržet koordinaci a sklouznout se co nejdále. Obvzlášť když k tomu do jedné ruky přibude smeták (tím se máte opírat na ledě) a do druhé kámen s držákem.

koordinace, rovnováha, dobrý odraz, kvalitní praxe s mopem.

Ten se má v poslední fázi dojezdu pustit a zbytek týmu zametá cestu před kamenem ostošest. To šlo klukům moc dobře. Zbytek čekajících dětí mělo Oliho jako nadšeného zametače připraveného v linii dojezdu kamene a mohli se sklouznout a pustit kámen za zvuků povzbudivých volání a kmitajícího smetáčku.

S našimi reálnými pokusy klouzání už to bylo horší. Přecejen to máme na výšku k úrovni ledu, oproti dětem, trošku dál. Martinův pokus vypadal slibně, pak ale ztratil koordinaci a vzal to zadkem po ledě. Papuče, smeták i kámen šli svými směry .

Verdikt

Nechceme vás, ale od tohoto sportu odrazovat. Zážitek to každopádně byl, a nám se to moc líbilo. Jen to není tak lehké, jak se na první pohled zdá. 🙂 Třeba se k nám třem příště přidá i zbytek týmu.

Za MeetSport tým zdraví do začínajícího jara,
Bětka & Luky, Martin, Oliver a Tína.