25.03.2018

Jak to všechno začalo?

Jak by řekl Martin, “Přátelé, kamarádi”!

Psal se podzim roku 2017, kdy jsme se po večerech scházeli v partě lidí z fotky. Věděli jsme, že jako tým fungujeme spolehlivě. Osud tomu chtěl, že se naše pracovní cesty rozešly. Proto, abychom neztratili kontakt, jsme začali sepisovat nápady na aplikace, které nám na trhu chybí a kterým bychom se mohli věnovat. Sepisovali jsme co nás napadlo a kde se dalo (např. na chytrou tabuli u Martina doma).

Dotazník pro budoucího uživatele

Nechtěli jsme to implementovat úplně bez vás, protože to není jen pro nás. A tak vznikl dotazník pro potenciální uživatele. Uběhla už nějaká chvíle, kdy jste nám dotazník vyplnili. Pomohlo nám to začít, motivovalo nás to na projektu pracovat. Protože to není jen tak hned a cesta je to trnitá.

Pomohlo nám to začít, motivovalo nás to na projektu pracovat.

Dotazník jsme si na přelomu roku 2017/2018 dali na naše facebooky. Dokonce i já, co Facebook nepoužívám. Pomohli nám kamarádi i rodina. Sešlo se nám 80 respondentů, kteří nám prozradili svůj názor, jak by si takovou aplikaci představovali a co by tam nemělo chybět.

Abych to shrnula, zjistili jsme, že hlavně hledáte sportoviště podle blízké lokace a přátel co tam rádi chodí. A taky, že většina webovek a rezervačních systémů, když už je sportoviště má, je nepřehledných, nefunguje úplně dobře a nepřináší užitnou hodnotu, co by mohlo. Hlavně jsme zjistili, že neexistuje pořádná aplikace, kde by se dalo najít opravdu všechno z okolí. Nebo alespoň skoro všechno. Tak se o to teď chceme pokusit.

Takto vlastně vznikl MeetSport

Je to cesta, jak dělat něco, co nám všem dává smysl. Co nás baví a pomůže to více lidem a zároveň se jako dobře fungující tým udržet pohromadě. Protože, ne vždy se podaří potkat partu lidí, kteří si věří, jsou tak trochu podivíni a workoholici. Mají dobré nápady a umí se vzájemně motivovat.

Chyběl nám způsob, jak si rychle najít v okolí konkrétní sport.

O čem má vlastně naše aplikace být? Chyběl nám způsob, jak si rychle najít v okolí konkrétní sport a hned si ho rezervovat. Bez zdlouhavého hledání na internetu, poté co zjistíte, že vaše oblíbené sportoviště už má zabranou kapacitu. No a ty další featury už přišli samy.

Jak to s MeetSport aplikací vypadá?

Dali jsme dohromady základ tak, aby splňoval vaše i naše přání, ale taky potřeby zjištěné z dotazníku. Webová aplikace už běží. Přidáváme do ní, po společné diskuzi, ještě nějaké vychytávky navíc, jako třešničky na dort, za které, doufáme, budete rádi. Máme spoustu dalších nápadů a už se nemůžeme dočkat, kdy vám o nich budeme moci napsat. Pojďte spolu s námi budovat MeetSport. Budeme rádi za vaše zprávy.

Přemýšleli jsme v týmu, jak vám nejlépe poděkovat a udržet s vámi nadále kontakt. Tak přišel nápad na blog, jehož první příspěvek právě čtete. Chceme tu, pro vás z nejvěrnějších, přidávat novinky a fotky o aplikaci MeetSport a týmu. Hlavně na téma, jak postupuje vývoj a jak to prokládáme pokusy o netradiční sporty. Závěrem bych chtěla citovat grafika Lukáše: “Napiš jim, že jsme nastartovaní a makáme na tom”.

Za MeetSport tým
Bětka & Luky, Martin, Oliver a Tína.